Minusa

Vědecký název:
Dacnusa sibirica
Běžný název:
Parazitická vosička
Kategorie produktu:
Natural enemy
Play

Použít pro

Použít pro

Kdy používat Minusu?

Minusu používejte k biologické ochraně před larvami vrtalek. Minusa se zaměřuje na všechna larvální stádia, zejména však na první a třetí stádium.

Jak to funguje

Jak to funguje

Jak Minusa funguje?

Dospělé samičky parazitických vosiček <2782>Dacnusa sibirica</2782> kladou svá vajíčka do larev vrtalek. Parazitické vosičky se vyvíjejí uvnitř kukly vrtalky. Z kukly se vyklubou dospělé vosičky.

Specifikace produktu

Specifikace produktu

Níže uvedené informace jsou pouze orientační. Na míru připravené poradenství je možné poskytnout, pokud jsou k dispozici informace ohledně místních faktorů, které je třeba vzít v úvahu, například informace o plodině, klimatických podmínkách a míře zamoření. Vhodný přístup projednejte se specialistou společnosti Koppert nebo s autorizovaným distributorem produktů Koppert.

Minusa preventivní lehce ozdravný vysoce ozdravný
Rate - 0.25/m² -
m²/unit - 2.000 -
Interval (days) - 7 -
Frequency - min. 3x -
Remarks - If <1 larva/10 plants If >1 larva/10 plants use Miglyphus

Návod k použití

Návod k použití

Aplikace produktu Minusa

Parazitické vosičky vypusťte mezi listy ráno nebo večer.

Play

Ideální podmínky pro použití produktu Minusa

Produkt Minusa doporučujeme při mírném napadení. Vzhledem k tomu, že Minusa je aktivní i v chladnějším období roku, začněte tento produkt používat už na začátku sezóny. Když teploty stoupnou, můžete jej doplnit o produkt Miglyphus.

Vedlejší účinky

Pesticidy mohou mít (ne)přímé účinky na biologická řešení. Zjistěte, které pesticidy mají vedlejší účinky na tento produkt.

Přejít do databáze vedlejších účinků

Manipulace s produktem

Manipulace s produktem

Manipulace

Užitečný hmyz pro biologickou ochranu žije jen velmi krátce, a tudíž je nutné nasadit ho na plodinu co nejdříve po jeho obdržení. Pokud k tomu nedojde, může to negativně ovlivnit jeho kvalitu. V případě, že produkt Minusa opravdu potřebujete uskladnit, postupujte podle níže uvedených pokynů. Společnost Koppert B.V. nepřebírá odpovědnost za ztrátu kvality, pokud je produkt skladován déle anebo za jiných podmínek, než doporučujeme.

  • Skladování po obdržení: 1–2 dny
  • Teplota skladování: 8–10 °C
  • Lahvička musí stát
  • Skladujte v temnu

Platí všeobecné podmínky společnosti Koppert (Koppert B.V. a/nebo jejích přidružených společností). Používejte pouze produkty, které jsou ve vaší zemi pro danou plodinu povolené. Ujistěte se o místních požadavcích ohledně registrace. Společnost Koppert nenese odpovědnost za neoprávněné použití. Společnost Koppert nenese odpovědnost za ztrátu kvality v případě, že je produkt skladován po delší než doporučenou dobu a/nebo za nesprávných podmínek.

Potřebujete pomoc?