Chrysopa

Vědecký název:
Chrysoperla carnea
Běžný název:
Síťokřídlí
Kategorie produktu:
Natural enemy
Play

Použít pro

Použít pro

Kdy používat Chrysopu?

Chrysopu používejte k biologické ochraně před mšicemi a dalším škodlivým hmyzem, jako jsou molice, třásnokřídlí a vajíčka molů. Aplikujte při prvních známkách napadení škůdci.

Jak to funguje

Jak to funguje

Jak Chrysopa funguje?

Larvy síťokřídlých napadají kořist a sají její tělní tekutiny. Zbytky mrtvých mšic se úplně scvrknou a obtížně se hledají.

Specifikace produktu

Specifikace produktu

Níže uvedené informace jsou pouze orientační. Na míru připravené poradenství je možné poskytnout, pokud jsou k dispozici informace ohledně místních faktorů, které je třeba vzít v úvahu, například informace o plodině, klimatických podmínkách a míře zamoření. Vhodný přístup projednejte se specialistou společnosti Koppert nebo s autorizovaným distributorem produktů Koppert.

Chrysopa preventivní lehce ozdravný vysoce ozdravný
Rate 2-5/m2 5-10/m² 10-20/m²
Interval (days) 7 7 7
Frequency weekly 4-5 4-5
Remarks - introduce in infested areas only introduce in infested areas only

Návod k použití

Návod k použití

Aplikace produktu Chrysopa

  • Před použitím lahvičkou opatrně zatřepte
  • Naneste na napadené listy
  • Pro radikální ošetření nanášejte Chrysopu přímo na silně zasažená místa
  • Produkt je možné aplikovat na minerální vatu, na listy, pomocí aplikačních nádob Dibox nebo jej nanášejte pomocí Air(o)bug
Play

Vedlejší účinky

Pesticidy mohou mít (ne)přímé účinky na biologická řešení. Zjistěte, které pesticidy mají vedlejší účinky na tento produkt.

Přejít do databáze vedlejších účinků

Manipulace s produktem

Manipulace s produktem

Manipulace

Užitečný hmyz pro biologickou ochranu žije jen velmi krátce, a tudíž je nutné nasadit ho na plodinu co nejdříve po jeho obdržení. Pokud k tomu nedojde, může to negativně ovlivnit jeho kvalitu. V případě, že produkt Chrysopa opravdu potřebujete uskladnit, postupujte podle níže uvedených pokynů. Společnost Koppert B.V. nepřebírá odpovědnost za ztrátu kvality, pokud je produkt skladován déle, než doporučujeme, anebo za nesprávných podmínek.

  • Skladování po obdržení: 1–2 dny
  • Teplota skladování: 8–10 °C
  • V temnu (lahvička umístěna vodorovně)

Platí všeobecné podmínky společnosti Koppert (Koppert B.V. a/nebo jejích přidružených společností). Používejte pouze produkty, které jsou ve vaší zemi pro danou plodinu povolené. Ujistěte se o místních požadavcích ohledně registrace. Společnost Koppert nenese odpovědnost za neoprávněné použití. Společnost Koppert nenese odpovědnost za ztrátu kvality v případě, že je produkt skladován po delší než doporučenou dobu a/nebo za nesprávných podmínek.

Potřebujete pomoc?