Chrysopa-E

Vědecký název:
Chrysoperla carnea
Běžný název:
Síťokřídlí
Kategorie produktu:
Natural enemy
Chrysopa-E.jpg
Chrysopa-E_Lily_Koppert_Biological_Systems-14.jpg

Použít pro

Použít pro

Kdy používat produkt Chrysopa-E?

Chrysopa-E se používá k biologické ochraně před mšicemi a dalšími škůdci.

Jak to funguje

Jak to funguje

Jak Chrysopa-E funguje?

Po vylíhnutí z vajíček napadají larvy síťokřídlých svou kořist a sají její tělní tekutiny. Zbytky mrtvého škodlivého hmyzu se úplně scvrknou a obtížně se hledají. Larvy jsou aktivní a hledají potravu hlavně v noci. Přes den se skrývají.

Specifikace produktu

Specifikace produktu

Níže uvedené informace jsou pouze orientační. Na míru připravené poradenství je možné poskytnout, pokud jsou k dispozici informace ohledně místních faktorů, které je třeba vzít v úvahu, například informace o plodině, klimatických podmínkách a míře zamoření. Vhodný přístup projednejte se specialistou společnosti Koppert nebo s autorizovaným distributorem produktů Koppert.

Chrysopa-E preventivní lehce ozdravný vysoce ozdravný
Dávka 10–25/m² 25–50/m² 50–100/m²
Interval (dní) 7 7 7
Četnost týdenní minimálně 4–5krát týdně minimálně 4–5krát týdně

Návod k použití

Návod k použití

Aplikace

  • Aplikujte rovnoměrně na listy. Nemělo by se vám nahromadit velké množství vajíček na jednom místě.
  • Pro léčebné účely aplikujte vyšší dávku vajíček anebo větší množství larev (Chrysopa) přímo na silně zasažená místa.
  • Produkt je možné aplikovat ručně nebo pomocí Mini-Air(o)bug a Natutec Drive. Používáte-li rozprašovací přístroj nebo rozprašovací systém Natutec Drive, musíte produkt Chrysopa-E smíchat s nosným materiálem, jako jsou například draví roztoči, abyste zvýšili jeho objem. 

Vedlejší účinky

Pesticidy mohou mít (ne)přímé účinky na biologická řešení. Zjistěte, které pesticidy mají vedlejší účinky na tento produkt.

Přejít do databáze vedlejších účinků

Manipulace s produktem

Manipulace s produktem

Manipulace

Užitečný hmyz žije jen velmi krátce, a tudíž je nutné nasadit ho na plodinu co nejdříve po jeho obdržení. Pokud k tomu nedojde, může to negativně ovlivnit jeho kvalitu. V případě, že produkt Chrysopa-E opravdu potřebujete uskladnit, postupujte podle níže uvedených pokynů. Společnost Koppert B.V. nepřebírá odpovědnost za ztrátu kvality, pokud je produkt skladován déle, než doporučujeme, anebo za nesprávných podmínek.

  • Skladování po obdržení: 1–2 dny
  • Teplota skladování: 8–10 °C
  • Skladujte na tmavém místě (tuba musí být ve vodorovné poloze)

Platí všeobecné podmínky společnosti Koppert (Koppert B.V. a/nebo jejích přidružených společností). Používejte pouze produkty, které jsou ve vaší zemi pro danou plodinu povolené. Ujistěte se o místních požadavcích ohledně registrace. Společnost Koppert nenese odpovědnost za neoprávněné použití. Společnost Koppert nenese odpovědnost za ztrátu kvality v případě, že je produkt skladován po delší než doporučenou dobu a/nebo za nesprávných podmínek.

Potřebujete pomoc?