Aphidend

Vědecký název:
Aphidoletes aphidimyza
Běžný název:
Dravé mšicomorky
Kategorie produktu:
Přirozený nepřítel
Použít pro:
Použít pro: Mšice
  • Pro ochranu před všemi druhy mšic
Play
  • Pro ochranu před všemi druhy mšic
Použít pro

Použít pro

Škůdci

Všechny druhy/fáze mšic.

Jak to funguje

Jak to funguje

Mechanizmus účinku

Dospělé mšicomorky se vyklubou z kukel a ukládají svá vajíčka do kolonií mšic. Po vylíhnutí z vajíček larvy konzumují mšice.

Vizuální efekt

Mšice jsou zkonzumovány celé, zůstane pouze vnější skelet.

Specifikace produktu

Specifikace produktu

Velikost balení 1 000; 10 000 kukel.
Forma Láhev 100 ml, 500 ml.
Nosič Dřevěná vlákna.
Návod k použití

Návod k použití

Aplikace

  • Ve skleníku otevřete lahvičku.
  • Umístěte láhev přímo na zeminu, minerální vatu nebo ji zavěste mezi rostliny.
  • Obsah nerozsypávejte.
  • Jakmile se mšicomorky vylíhnou, opustí lahvičku a rozptýlí se.
Play

Dávkování

Dávkování přípravku Aphidend závisí na klimatu, plodině a hustotě mšic a mělo by být vždy přizpůsobeno konkrétní situaci. Začněte nasazení, jakmile jsou na plodinách zjištěny první mšice. Míra nasazení se obvykle pohybuje od 1 do 10 m2/vypuštění. Vypuštění by se mělo opakovat v týdenních intervalech, dokud nebude vše pod kontrolou. Poraďte se s poradcem společnosti Koppert nebo příslušným distributorem přípravků společnosti Koppert, který vám poradí nejlepší strategii pro vaši situaci.

Podmínky prostředí

Přípravek je nejúčinnější mezi 20 a 30 °C, při vyšších teplotách účinnost výrazně klesá. Vzhledem k tomu, že mšicomorky jsou aktivní v noci, je důležité, aby teplota v noci byla vyšší než 12 °C, čímž se zajistí optimální podmínky pro kladení vajíček. K dosažení co nejlepších výsledků používejte přípravek Aphidend v prostředí s vysokou relativní vlhkostí (> 70 %).

Kombinované použití

Vysoké hustoty obecných dravých roztočů, zejména Amblyseius swirskii, mohou být pro Aphidend škodlivé, protože draví roztoči se živí vajíčky Aphidoletes aphidimyza. Lze kombinovat s parazitoidy mšic.

Vedlejší účinky

Pesticidy mohou mít (ne)přímé účinky na biologická řešení. Zjistěte, které pesticidy mají vedlejší účinky na tento produkt.

Přejít do databáze vedlejších účinků
Manipulace s produktem

Manipulace s produktem

Skladování po obdržení

1–2 dny.

Teplota skladování

10–15 °C

Podmínky skladování

Skladujte v temnu.

Platí všeobecné podmínky společnosti Koppert (Koppert B.V. a/nebo jejích přidružených společností). Používejte pouze produkty, které jsou ve vaší zemi pro danou plodinu povolené. Vždy dodržujte podmínky uvedené v místních registracích výrobků. Společnost Koppert nenese odpovědnost za neoprávněné použití. Společnost Koppert nenese odpovědnost za ztrátu kvality v případě, že je produkt skladován po delší než doporučenou dobu a/nebo za nesprávných podmínek.

Potřebujete pomoc?