Zákazníci

Zákazníci

Společnost Koppert dennodenně pomáhá pěstitelům a zemědělcům po celém světě v boji proti škůdcům a chorobám přirozeným a udržitelným způsobem. Doufáme, že tak můžeme aktivně přispívat k udržitelné společnosti – bezpečnými potravinami v množství dostatečném k nasycení rychle rostoucí populace.

Produkce přirozených nepřátel, čmeláků, a mikrobiologických řešení je znalostně intenzivní proces. Kromě toho implementace našich produktů se neobejde bez intenzivní podpory. Společnost Koppert proto prodává své produkty výhradně profesionálním pěstitelům a zemědělcům.

S cílem poskytovat našim zákazníkům co nejlepší služby jsme vytvořili seznam často kladených otázek. Doufáme, že v tomto seznamu najdete odpověď i na svou otázku.

Biologická ochrana plodin

Co je to biologická ochrana plodin?
Biologická ochrana plodin vychází z prosté myšlenky: přirození nepřátelé, jako jsou draví roztoči, slunéčka a parazitické vosičky, se uvolňují, aby bojovaly proti škodlivému hmyzu stejně, jako se to děje ve volné přírodě. Společnost Koppert dodává různé druhy parazitických vosiček, dravých roztočů, brouků, bejlomorek a zlatooček. Na našem kanálu YouTube se můžete podívat, jak přirození nepřátelé útočí na svou kořist.

Přirozené opylování

Co je to přirozené opylování?
Zelenina, jako jsou rajčata a paprika setá, se často pěstují ve sklenících. V době, kdy se chutné malé rajče dostane na váš talíř, má za sebou již dlouhou cestu. Než rajče může začít růst, musí rostlina nejprve vytvořit ovoce. V přírodě se hmyz a další živočichové postarají o opylení, a díky tomu může ovoce růst. Tradičními důležitými opylovači polních a zahradních plodin jsou včely. Blízkými příbuznými včel jsou čmeláci. V roce 1987 se zjistilo, že čmeláci mohou být mimořádně užiteční při opylování rostlin ve sklenících.

Mikrobiologická řešení

Kromě užitečného hmyzu a opylovačů tvoří mikrobiologické produkty, jako jsou bakterie a houby, třetí pilíř udržitelné ochrany rostlin a plodin. I když je nelze spatřit pouhým okem, tyto produkty – které lze používat nad zemí i pod zemí – mají potenciál provádět neuvěřitelné věci. Bojují proti chorobám a škůdcům, posilují plodiny a zlepšují absorpci živin. Jejich vývoj se neobejde bez kvalitního a nákladného vědeckého výzkumu.

Studijní projekty/škola

Pracujete na nějakém školním projektu? Pokud ano, na adrese https://www.secretagentsinhorticulture.com/ najdete informace o biologické ochraně plodin, přirozeném opylování a mikrobiologii. Mnoho informací najdete také na webu www.koppert.com, ale tyto informace jsou určeny pro profesionální pěstitele.

Objednání propagačních materiálů

Pokud si chcete objednat brožury a další propagační materiály, navštivte náš online obchod. Upozorňujeme, že tyto brožury a letáky jsou určeny pro profesionální pěstitele.