Rollertrap

Typ:
Sticky ribbon with wet glue
Typ:
Žlutá nebo modrá lepivá PE páska
Kategorie produktu:
Monitoring
Rollertrap_productshot.jpg

Použít pro

Použít pro

Kdy používat Rollertrap?

Pásky Rollertrap používejte na molice, vrtalky, mšice, třásnokřídlé a smutnice v místech, kde je velké množství škůdců, nebo v těch částech skleníku, kde se velké množství škůdců předpokládá, například podél čelních stěn, u ventilačních oken a v (dalších) místech, kde je průvan.

Jak to funguje

Jak to funguje

Jak Rollertrap funguje?

Škůdci jsou lákáni na žlutou nebo modrou barvu lepivé pásky a uvíznou na lepidle.

Návod k použití

Návod k použití

Aplikace produktu Rollertrap

Před zavěšením musí mít pásky minimálně pokojovou teplotu. Lepidlo tak bude měkčí a pásky se podaří snadněji odrolovat.

Návod k použití:

  • Umístěte pásku Rollertrap tam, kde lze očekávat velké množství škůdců, například podél čelních stěn, u ventilačních oken nebo na místa s průvanem.
  • Pásky Rollertrap byste měli zavěsit nad plodiny, které jsou ještě nízké. U okrasných rostlin můžete pásky Rollertrap používat celoročně. U vysokých plodin, jako jsou okurky, rajčata a papriky, je nejlepší dobou k umístění pásky buď těsně před, nebo těsně po zasazení.
  • Pásky Rollertrap připevněte na dráty, skleníkové tyče nebo jiné podpůrné konstrukce.
  • V případě malých pásků Rollertrap to udělejte zhruba 25 cm nad plodinou a v případě velkých pásků asi 40 cm nad plodinou.
  • Chcete-li si umístění usnadnit, protáhněte skrz středový otvor role tyčku nebo jiný předmět, který pásce Rollertrap umožní volně se otáčet.
  • Na začátku a na konci každého použití pásku seřízněte tak, aby byla asi o 40 cm delší než podpůrná struktura. Přesahující pásku omotejte kolem podpěry a upevněte ji pomocí svorek nebo sešívačkou. Možná bude nutné pásku Rollertrap připevnit i uprostřed, aby dobře držela.
  • Pásku Rollertrap doporučujeme měnit každých pět měsíců.
  • Další doporučení a dávky můžete získat od místního zástupce společnosti Koppert Biological Systems.

Níže uvedené informace jsou pouze orientační. Na míru připravené poradenství je možné poskytnout, pokud jsou k dispozici informace ohledně místních faktorů, které je třeba vzít v úvahu, například informace o plodině, klimatických podmínkách a míře zamoření. Vhodný přístup projednejte se specialistou společnosti Koppert nebo s autorizovaným distributorem produktů Koppert.

Rollertrap preventivní lehce ozdravný vysoce ozdravný
Dávka - 1/1000 m² 1/500 m²
m²/jednotku - 1000 500
interval (dní) - - -
četnost - - -
Poznámky - - -

Ideální podmínky pro použití produktu Rollertrap

Pásky Rollertrap byste měli instalovat v době, kdy je plodina ještě nízká. V případě okrasných rostlin můžete pásky Rollertrap používat prakticky celý rok, ale při pěstování zeleniny je nejlepší nainstalovat je po první výsadbě nebo před další výsadbou. Doporučujeme používat jednu pásku Rollertrap na dvě až tři sekce skleníku a podle (předpokládaného) množství škůdců si zvolte malé nebo velké pásky Rollertrap.

Manipulace s produktem

Manipulace s produktem

Manipulace

Společnost Koppert B.V. nepřebírá odpovědnost za ztrátu kvality, pokud je produkt skladován déle, než doporučujeme, anebo za nesprávných podmínek.

Platí všeobecné podmínky společnosti Koppert (Koppert B.V. a/nebo jejích přidružených společností). Používejte pouze produkty, které jsou ve vaší zemi pro danou plodinu povolené. Ujistěte se o místních požadavcích ohledně registrace. Společnost Koppert nenese odpovědnost za neoprávněné použití. Společnost Koppert nenese odpovědnost za ztrátu kvality v případě, že je produkt skladován po delší než doporučenou dobu a/nebo za nesprávných podmínek.

Potřebujete pomoc?