Panoramix

Panoramix Biologické moření osiva Panoramix contains various Mycorrhiza, Bacillus, and Trichoderma species.

Použít Panoramix pro:

Ochrana semen, podpora klíčení rostlin, stimulace kořenového systému a posílení oddenků.

Balení:

Panoramix se prodává v balení po 100 ml, 1 l, 5 l a  20 l a obsahuje Mycorrhiza, Trichoderma spp.Bacillus spp.

Všeobecné informace

Kdy používat Panoramix?

Panoramix je prostředek k biologickému moření osiva, který je tvořen kombinací mikroorganismů a aditiv podporujících růst rostlin. Tyto mikroorganismy se usazují v kořenech a chrání plodinu během celého období pěstování.

Jak Panoramix funguje?

Panoramix obsahuje různé druhy Mycorrhiza, BacillusTrichoderma, které zajišťují, že má rostlina rychleji k dispozici potřebné živiny, např. dusík a fosfor. Panoramix tedy významně pomáhá snižovat používání hnojiv. Navíc díky lépe rozvinutému kořenovému systému rostlina lépe přijímá půdní vlhkost. V neposlední řadě v důsledku přítomnosti užitečných mikroorganismů je půda zdravější.

Jak použít Panoramix

Play video

Aplikace produktu Panoramix

Pro dosažení co nejlepších výsledků je nutné vzhledem ke kvalitě mikroorganismů zasít semena ihned po jejich ošetření. Aplikaci usnadňuje jedinečná tekutá konzistence, která je zárukou rovnoměrného moření. Tento způsob aplikace představuje značné vylepšení oproti produktům aplikovaným v podobě prášku.

Návod k použití:

  • Před použitím produktem důkladně zatřepte.
  • Promíchejte požadované množství produktu Panoramix se semeny.
  • Aplikujte přímo před výsevem. Semena lze ošetřit a pak uskladnit po dobu jednoho měsíce před výsevem.
  • Ošetřená semena skladujte na temném místě při teplotě 8–15 °C v papírových nebo nylonových sáčcích. Nepoužívejte plastové sáčky.

Dávkování

Informace uvedené dále jsou pouze orientační. Pro poskytnutí konkrétních rad je nutné znát místní faktory, např. o jakou plodinu se jedná, jaké jsou klimatické podmínky a míra zamoření. Chcete-li zajistit, že váš postup bude správný, obraťte se na specialistu společnosti Koppert nebo uznávaného distributora výrobků značky Koppert.

Dávkování pro aplikaci:

  • Panoramix pšenice: 4 ml/kg semen
  • Panoramix kukuřice: 2 ml/kg semen

Ideální podmínky pro použití produktu Panoramix

Vyvážená směs mikroorganismů a aditiv podporujících růst rostlin je zárukou toho, že Panoramix má dobré a spolehlivé výsledky v různých klimatických podmínkách.

Manipulace

Užitečný hmyz pro biologickou ochranu žije jen velmi krátce, a tudíž je nutné nasadit ho na plodinu co nejdříve po jeho obdržení. Pokud k tomu nedojde, může to negativně ovlivnit jeho kvalitu. V případě, že produkt Panoramix opravdu potřebujete uskladnit, postupujte podle níže uvedených pokynů. Společnost Koppert B.V. nepřebírá odpovědnost za ztrátu kvality, pokud je produkt skladován déle, než doporučujeme, anebo za nesprávných podmínek.

Pokyny ke skladování:

  • Skladování po obdržení: až 6 měsíců
  • Teplota skladování: 4–8 °C
  • Skladujte v temnu

Obraťte se na našeho odborníka

Koppert Biological Systems

Thanks for your request!

Something went wrong, please try again

Chcete více informací o naší společnosti a našich produktech? Obraťte se na některého z našich odborníků.
Přinášíme produkty a řešení pro profesionály v zahradnictví.

Tuto stránku chrání technologie reCAPTCHA a vztahují se na ni Zásady ochrany osobních údajůPodmínky poskytování služeb společnosti Google.
Tuto stránku chrání technologie reCAPTCHA a vztahují se na ni Zásady ochrany osobních údajůPodmínky poskytování služeb společnosti Google.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje

Dostávejte čerstvé novinky a informace o vašich plodinách přímo do vaší e-mailové schránky

Tuto stránku chrání technologie reCAPTCHA a vztahují se na ni Zásady ochrany osobních údajůPodmínky poskytování služeb společnosti Google.
Posunout nahoru