Panoramix

Aktivní složka:
Mycorrhiza, Trichoderma spp. and Bacillus spp.
Běžný název:
Biologické moření osiva
Kategorie produktu:
Biostimulant
Play

Použít pro

Použít pro

Kdy používat Panoramix?

Panoramix je prostředek k biologickému moření osiva, který je tvořen kombinací mikroorganismů a aditiv podporujících růst rostlin. Tyto mikroorganismy se usazují v kořenech a chrání plodinu během celého období pěstování.

Jak to funguje

Jak to funguje

Jak Panoramix funguje?

Panoramix obsahuje různé druhy Mycorrhiza, BacillusTrichoderma, které zajišťují, že má rostlina rychleji k dispozici potřebné živiny, např. dusík a fosfor. Panoramix tedy významně pomáhá snižovat používání hnojiv. Navíc díky lépe rozvinutému kořenovému systému rostlina lépe přijímá půdní vlhkost. V neposlední řadě v důsledku přítomnosti užitečných mikroorganismů je půda zdravější.

Návod k použití

Návod k použití

Aplikace produktu Panoramix

Pro dosažení co nejlepších výsledků je nutné vzhledem ke kvalitě mikroorganismů zasít semena ihned po jejich ošetření. Aplikaci usnadňuje jedinečná tekutá konzistence, která je zárukou rovnoměrného moření. Tento způsob aplikace představuje značné vylepšení oproti produktům aplikovaným v podobě prášku.

Návod k použití:

  • Před použitím produktem důkladně zatřepte.
  • Promíchejte požadované množství produktu Panoramix se semeny.
  • Aplikujte přímo před výsevem. Semena lze ošetřit a pak uskladnit po dobu jednoho měsíce před výsevem.
  • Ošetřená semena skladujte na temném místě při teplotě 8–15 °C v papírových nebo nylonových sáčcích. Nepoužívejte plastové sáčky.
Play

Dávkování

Informace uvedené dále jsou pouze orientační. Pro poskytnutí konkrétních rad je nutné znát místní faktory, např. o jakou plodinu se jedná, jaké jsou klimatické podmínky a míra zamoření. Chcete-li zajistit, že váš postup bude správný, obraťte se na specialistu společnosti Koppert nebo uznávaného distributora výrobků značky Koppert.

Dávkování pro aplikaci:

  • Panoramix pšenice: 4 ml/kg semen
  • Panoramix kukuřice: 2 ml/kg semen

Ideální podmínky pro použití produktu Panoramix

Vyvážená směs mikroorganismů a aditiv podporujících růst rostlin je zárukou toho, že Panoramix má dobré a spolehlivé výsledky v různých klimatických podmínkách.

Manipulace s produktem

Manipulace s produktem

Manipulace

Užitečný hmyz pro biologickou ochranu žije jen velmi krátce, a tudíž je nutné nasadit ho na plodinu co nejdříve po jeho obdržení. Pokud k tomu nedojde, může to negativně ovlivnit jeho kvalitu. V případě, že produkt Panoramix opravdu potřebujete uskladnit, postupujte podle níže uvedených pokynů. Společnost Koppert B.V. nepřebírá odpovědnost za ztrátu kvality, pokud je produkt skladován déle, než doporučujeme, anebo za nesprávných podmínek.

Pokyny ke skladování:

  • Skladování po obdržení: až 6 měsíců
  • Teplota skladování: 4–8 °C
  • Skladujte v temnu

Platí všeobecné podmínky společnosti Koppert (Koppert B.V. a/nebo jejích přidružených společností). Používejte pouze produkty, které jsou ve vaší zemi pro danou plodinu povolené. Ujistěte se o místních požadavcích ohledně registrace. Společnost Koppert nenese odpovědnost za neoprávněné použití. Společnost Koppert nenese odpovědnost za ztrátu kvality v případě, že je produkt skladován po delší než doporučenou dobu a/nebo za nesprávných podmínek.

Potřebujete pomoc?